Obědové tašky: Praktický způsob, jak si sbalit jídlo nejen na výlet

Ať už vyrážíte na výlet jako celá rodina i s dětmi, či pouze jako parta dospělých, dobré jídlo nesmí chybět. Namísto používání jednorázových obalů se vyplatí investice do látkových tašek a kapes, do kterých lze jídlo uschovat opakovaně. V nabídce najdete obědové tašky, kapsy a také další doplňky, které se hodí pro dlouhé cesty.

obědová taška magsbags

Obědové tašky

Obědové tašky nabízí ideální způsob, jak si zabalit jídlo s sebou. Hodí se tak do práce, do školy, či třeba právě na výlet.

  • Na výběr máte z menší tašky o rozměrech 11×20×35 centimetrů, bez problému tak pojme všechny pochutiny, které si chcete vzít na cesty.
  • Větší model má pak rozměry 36,5×13×40 centimetrů a pohodlně se do ní vejdou menší i větší krabičky pro komfortní zabalení jídla.

Vnitřek tašky je vypodšívkovaný zátěrovou látkou, díky čemuž je velmi odolný. Je tak umožněna snadná údržba, přičemž látka je atestována na styk s potravinami. Jakmile se taška ušpiní, stačí ji jednoduše obrátit naruby a vymýt horkou vodou.

Pro důkladné vyčištění pak můžete obědovou tašku vyprat v pračce, rozhodně však nepoužívejte aviváž a vodu teplejší než 40 °C.

Svačina s sebou

Pokud se vám obědová taška zdá příliš velká, můžete zvolit kompaktnější řešení, jakým jsou svačinové ubrousky. Do těch lze pohodlně zabalit jednotlivé pokrmy dle libosti.

  • Samozřejmostí je i u tohoto produktu snadná údržba.
  • Vnitřní látka je tvořena polyesterovým plátnem s nátěrem z potravinářského silikonu s teflonovou impregnací.
  • Vyrobena je u nás v České republice a je testována pro styk s jídlem.
  • V případě zašpinění stačí ubrousek otřít vlhkým hadříkem, případně ho celý vložit do pračky bez aviváže. Vnější vrstva je tvořena bavlněným plátnem.

Dalším praktickým obalem jsou malé svačinové kapsy. Vnitřní vrstva má stejnou úpravu jako svačinový ubrousek. Uzavřená kapsa má rozměry 12×16 centimetrů, ovšem díky uzavírání na suchý zip je možné tyto rozměry poupravit a vejde se vám do ní tak i větší svačina. Jedná se o plnohodnotnou náhradu igelitových obalů, která je ekologická a šetrná k přírodě.

V nabídce najdete produkty rozmanitých vzorů, na své si tak přijde každý. Ať už toužíte po veselých barvách, střídmých vzorech, či třeba roztomilých zvířátkách.

Koš do auta

Kam s odpadem v autě – to je závažnou otázkou, obzvláště, pokud cestujete s dětmi. Abyste už nemuseli řešit, kam s ohryzkem od jablka či třeba kapesníkem, pořiďte si odpadkový koš do auta. Jedná se o praktický doplněk, který rozhodně oceníte. Koš má objem zhruba dva litry, díky praktickému madlu ho snadno umístíte v interiéru vozidla. Vnitřní vrstva z laminované bavlny umožňuje snadné vymývání a údržbu.

Koš nemusíte používat pouze v autě. S oblibou je totiž využíván také při pěším cestování. Jestliže vyrážíte na túru, poutkem ho můžete snadno připnout na krosnu. Pokud cestujete s menšími dětmi, pak se nabízí praktické uchycení na kočárek. Možností je celá řada, v každém případě už nebudete muset řešit, kam rychle s drobnými odpadky.

Mlsání na cesty

Pro dobrou náladu by na cestách rozhodně nemělo chybět také mlsání. Pro takové případy využijete praktickou kapsu na mlsání. S malými rozměry 15,5×10 centimetrů se klidně vejde i do kapsy. Schovat si do ní přitom můžete müsli tyčinky, sušenky, či třeba sušené ovoce a oříšky. Tuto menší kapsu můžete využít také jako obal pro nakupování v bezobalových obchodech.

Kapsa na mlsky najde i další využití – pohodlně se do ní vejdou doklady, technický průkaz k autu a podobně. Případně do ní lze uschovat léky a další drobnosti. Jedná se tak o poměrně univerzální obal, který je ekologický a velmi praktický.

Různých obalů v nabídce najdete celou řadu, všechny přitom mají společnou vlastnost. Jsou šetrné k přírodě a hravě jimi nahradíte igelitové obaly, potravinové folie a podobně.