Tipy na svačiny, které si děti zamilují – pro školáky i malé ratolesti

Svačiny jsou důležitou součástí jídelníčku, na kterou bychom neměli zapomínat. Ať už vaše dítě chodí do školy a vy si lámete hlavu, co mu zabalit s sebou k jídlu, nebo máte doma malého neposedu, vymýšlet stále nové kombinace se může zdát složité. Řešení přitom není tak složité, stačí jen trocha kreativity a zdravá svačina je na světě.

Tipy na svačiny, které si děti zamilují magsbags

Dobroty pro nejmenší

Již v útlém věku dítěte je dobré do jídelníčku zařadit drobné svačiny. Jejich účelem není pokrýt velkou část denního příjmu, ovšem jsou nezbytností. Oblíbeným jídlem do začátku jsou drobnosti – kukuřičné křupky, piškoty a podobně. Nejenže se dítě zasytí, ale pomůžete mu tak s učením správných návyků, a navíc ho tak můžete i na chvilku zabavit.

Na různé mlsky pro děti se skvěle hodí kapsa na mlsání. Jedná se o menší svačinovou kapsu, jejíž velikost se perfektně hodí právě pro menší svačinky. Obejdete se tak bez igelitových obalů a potravinové fólie, třeba když potřebujete sbalit svačinu na cesty.

Díky praktickému balení můžete mít vždy po ruce křupky, dětské sušenky či třeba ovoce.

Vydatná svačina

U školáků to s vymýšlením svačiny může být o něco složitější. Je totiž důležité, aby jim jídlo dodalo energii během dopoledne ve škole, a přitom by svačina měla být zdravá a vyvážená. Skvělou volbou je příprava sendvičů, obložených baget a podobně. Ty nabízí spoustu různých variant a pečivo můžete obložit čímkoliv, co má dítě rádo.

  • Nabízí se však i o něco jednodušší řešení – takzvaný „lepeňák“ neboli obložený chleba.
  • Nemusíte tak vymýšlet nic složitého, a přitom svačina vždy může být o trochu jiná.
  • Jen málokteré dítě totiž potěší ta samá svačina každý den.

I v tomto případě se nabízí ekologická varianta balení jídla, abyste se vyhnuli zbytečným plastům z jednorázových obalů. Svačinový ubrousek má univerzální velikost, zabalit do něj tak můžete jakékoliv pečivo. Vyroben je z bavlněného plátna speciálně ošetřeného pro snadnou údržbu. Můžete ho tak využívat opakovaně. Pokud dítě není velký jedlík, nabízí se praktičtější varianta pro menší svačiny – jednorohlíkovka. Jedná se o drobnou kapsu, která pojme jeden rohlík.

Nemusíte si tak dělat starosti s tím, že by náplň rohlíku mohla vypadnout.

Něco na zub

Ačkoliv je kladen velký důraz na zdravou výživu dětí, nemusí to znamenat pouze celozrnné pečivo se zdravou oblohou. Oblíbenou volbou je také sladké pečivo. To se stane částí svačiny, kterou si vaše dítě zamiluje. Nabízí se například sladké pečené koláče, pletýnky a podobně. I pro tento typ svačiny se skvěle hodí svačinový ubrousek.

Pro zdraví

Mnoho dětí nemá zeleninu zrovna v oblibě, ovšem s hravými svačinami to můžete změnit. Zelenina a ovoce by totiž v jídelníčku neměla chybět. Značně oblíbenější je u dětí ovoce, jelikož je přirozeně sladké a tedy chutnější. Ke svačinám tedy můžete přidat kousek ovoce – malá svačinová kapsa má vhodný rozměr třeba pro jedno nakrájené jablko. Velikost lze díky uzavírání na suchý zip přizpůsobit. Kapsu můžete využít samozřejmě i pro zeleninu.

Náš tip: Pokud ji však vaše dítě nemá rádo, zkuste ji namísto toho „ukrýt“ do oblohy pečiva, či připravit zeleninovou pomazánku.

Na cesty

Svačiny si s sebou často bereme také na různé výlety – nejen do školy. Aby dětem na cestách nevyhládlo, hodí se zabalit vydatnou svačinu. Velká svačinová kapsa představuje ideální řešení, pojme najednou pečivo i ovoce, a vy tak můžete do jediného obalu připravit vše společně.

  • Jestliže vyrážíte na cesty s celou rodinou, bude se vám hodit obědová taška.
  • Díky velkým rozměrům pojme spoustu jídla a zvládne tak nasytit hned několik jedlíků.
  • Nemusíte s sebou přitom tahat jídlo zabalené zvlášť do mnoha různých obalů.
  • Namísto toho využijte obědovou tašku. Ta navíc pojme i větší plastové krabičky. Všechny přitom můžete mít prakticky hned po ruce.

Látkové obaly na jídlo představují ideální řešení, pokud už se nechcete trápit igelitovými pytlíky a jednorázovou fólií. Materiál je přizpůsoben tak, aby jeho čištění bylo jednoduché. Ať už se tedy rozhodnete dítku připravit cokoliv dobrého – ubrousek či kapsa skvěle poslouží.